-->
16 grudnia 2021

Torby papierowe białe. Wszystko, co warto o nich wiedzieć

Torby papierowe należą do grupy najpopularniejszych opakowań. Oferują je swoim klientom praktycznie wszystkie sklepy stacjonarne, którym zależy na atrakcyjnym wizerunku i budzeniu pozytywnych skojarzeń. Tak niepozorna rzecz, jak torba z papieru, może przyczynić się zbudowania marki godnej zaufania, co jest oczywiście zasługą jej ekologicznego charakteru. Jeśli miałeś już okazję zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego, to wiesz, że są w nim dostępne torby papierowe w szerokim wyborze wariantów wymiarowych, ale też kolorystycznych. Wielu naszych klientów decyduje się na torby papierowe białe, co nie dziwi, gdy weźmiemy pod uwagę ich uniwersalną estetykę. Co warto wiedzieć o takich torbach? Najważniejsze informacje i ciekawostki znajdziesz w naszym poradniku.

Z czego są zrobione torby papierowe białe?

Wszystkie torby papierowe dostępne w naszym sklepie internetowym wykonujemy z papieru typu kraft – w przypadku omawianych toreb jest papier kraft biały. Zacznijmy od wyjaśnienia, czym właściwie jest ten materiał.

Papier typu kraft to papier siarczanowy wykonany z włókien pierwotnych lub makulatury. Jest materiałem w pełni biodegradowalnym, co oznacza, że jest przyjazny środowisku naturalnemu – zużytą torbę można ponownie przetworzyć i wyprodukować z niej nowe opakowanie. To dlatego wybierając torby z papieru dokładamy małą cegiełkę do ochrony środowiska, zwłaszcza wtedy, gdy zastępujemy nimi foliowe opakowania.

Papier kraft bardzo dobrze nadaje się do produkcji nie tylko opakowań, ale także np. kopert. Poza ekologicznym charakterem wyróżnia się tym, że jest dość gruby i nie przepuszcza światła. Jego jednolita powierzchnia pozwala szybko wykonać odpowiedni nadruk i tym samym zyskać efektowny nośnik elementów identyfikacji wizualnej marki, dzięki czemu torba zyskuje potencjał marketingowy.

Czy wiesz, że…

torby papierowe Ecosac są objęte certyfikatem FSC przyznawanym przez Radę ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej? Rada ustala standardy kontroli przepływu surowców z lasów, dlatego wybierając nasze torby możesz mieć świadomość, że nie przyczyniasz się do nadmiernej eksploatacji zasobów leśnych.

Papier kraft występuje w kilku wariantach kolorystycznych. Najpopularniejsze są torby papierowe białe oraz torby papierowe eko, w naturalnym kolorze papieru. Wynika to z faktu, że można je łatwo dopasować pod względem designu do identyfikacji danej marki, na przykład poprzez zastosowanie nadruku czy różnych form uszlachetniania.

Do najważniejszych zalet papieru kraft zaliczymy dużą wytrzymałość, dzięki czemu wykonane z niego torby z powodzeniem mogą pełnić funkcję alternatywy dla innych popularnych rodzajów opakowań – na czele z tzw. foliówkami. Torby papierowe białe idealnie nadają się do:

 • pakowania ubrań, butów, galanterii etc.,
 • pakowania gadżetów reklamowych na targi,
 • pakowania materiałów konferencyjnych,
 • pakowania upominków dla klientów.

Warto także wspomnieć o tym, że papier typu kraft, z uwagi na charakterystyczne wykończenie powierzchni, zapewnia doskonałą przyczepność dla taśm pakowych. Bez wątpienia jest to więc bardzo dobry wybór do produkcji wszelkiego rodzaju ekologicznych opakowań, w tym toreb papierowych białych.

Jakie torby papierowe białe zamówisz w Ecosac?

W naszym sklepie internetowym są dostępne torby papierowe białe w najpopularniejszych wariantach wymiarowych. Są to:

 • torby „xs” – 18x8x21 cm,
 • torby „xs” – 22x10x28 cm,
 • torby „s” – 25x11x32 cm,
 • torby „m” – 30,5x17x33 cm,
 • torby „m” – 32x12x40 cm,
 • torby „m” – 32x17x39 cm,
 • torby „l” – 40x18x38 cm,
 • torby „l” – 45x16x48 cm,
 • torby „xl” – 50x18x38 cm,
 • torby „xl” – 54x14x44 cm.

Jeśli więc np. masz stacjonarny sklep odzieżowy i potrzebujesz dużych toreb papierowych, to dobrym wyborem dla Ciebie może być jeden z najpopularniejszych produktów z naszej oferty – torba papierowa biała „L”. Torba została wyprodukowana z papieru kraft biały o gramaturze 100 gsm oraz wyposażona w skręcany uchwyt w kolorze białym. Jest bardzo solidna, wytrzymała, a przy tym zapewnia sporą powierzchnię do zadrukowania, co powinno się przełożyć na dobrą widoczność elementów identyfikacji wizualnej Twojej marki.

Jeśli natomiast prowadzisz restaurację, bar, sklep garmażeryjny czy dowolny inny biznes gastronomiczny, to powinny Cię zainteresować nasze torby cateringowe, które są dostępne w trzech wariantach wymiarowych: 25x15x33 cm, 32x17x39 cm oraz 34x20x35 cm. Te torby papierowe białe wykonane z papieru o gramaturze 90 gsm bardzo dobrze nadają się do przenoszenia w nich żywności, półproduktów, dostarczania dań na wynos etc.

W torby papierowe białe od Ecosac zaopatrują się największe i najbardziej znane marki w Polsce, w tym CCC, Gino Rossi, Empik, Reserved, Ryłko, Wojas czy Vistula. To najlepiej świadczy o jakości naszych produktów, a tym samym powinno Cię skłonić do skorzystania z naszej oferty. Torby możesz zamówić wygodnie online z poziomu sklepu internetowego Ecosac, a jeśli chcesz złożyć indywidualne zamówienie, to skontaktuj się z nami – przygotujemy korzystną ofertę.

Może zainteresują Cię również:
Zadzwoń do nas Sklep internetowy
service-technology service-bags service-ecommerce allegro-icon facebook-icon instagram-icon