-->
3 listopada 2016

Krótka historia ekologicznych torebek

Ekologiczne torby mają długą historię, a zaczyna sie ona już w roku 1868. Pierwszą twórczynią maszyny do produkcji papierowej torby jest Margaret Knight – pracownica firmy produkującej torby z Kolumbii. Maszyna była bardzo precyzyjna i dokładna – wykonywała torby od początku do końca.

Torba papierowa została wykorzystana na początku XX wieku w sklepie spożywczym. Pomysł szybko się rozprzestrzenił – w kilka lat później torby papierowe były zamawiane w wielkich ilościach nawet do miliona sztuk. Twórcą szkodliwych opakowań foliowych jest Gustaw Thulin Sten. Powstały one znacznie później od toreb papierowych, bo w latach sześćdziesiątych, XX wieku. Były one tańsze w eksploatacji, jednak nie zdawano sobie sprawy z ich szkodliwości. Obecnie, posiadając wiedzę na temat ekologii, wielu producentów powróciło do toreb papierowych. Foliówek jest jeszcze wiele na świecie, jednak wszystkie organizacje ekologiczne na świecie, starają się uświadomić społeczeństwu, że używanie toreb foliowych jest szkodliwe i w ten sposób choćby ograniczyć ich używanie.

 

Ameryka jako pierwsza rozpoczęła bój z reklamówkami foliowymi – w latach 90 nałożono na nie podatek. Jeśli chodzi o Europę – problemem rozprzestrzeniających się śmieci zajęła się Komisja Europejska – wdrażając zakaz rozdawania foliówek – odtąd w polskich i w europejskich marketach i sklepach za reklamówkę foliową należało zapłacić – praktyka ta istnieje do dziś, a ceny stale rosną, co skutecznie zniechęca konsumentów do kupna reklamówek foliowych.

 

Obecnie torebki ekologiczne wracają do łask, cieszą się popularnością w branży spożywczej, odzieżowej i wielu innych. Często pełnią funkcję gadżetu reklamowego – dzięki możliwości wykonania gadżetu na zamówienie, marki projektują wygląd torby wraz z logo firmy. Jest to ekologiczny i tani sposób na reklamę. Niestety torebki foliowe również są stale w użytku, jednak trend jest po stronie ekologii – i oby tak dalej!

Może zainteresują Cię również:
Zadzwoń do nas Sklep internetowy
service-technology service-bags service-ecommerce allegro-icon facebook-icon instagram-icon