-->

W trosce o środowisko naturalne i dbałość o przyszły rozwój naszej ziemi, a także by przeciwdziałać handlowi nielegalnie pozyskanym drewnem wyszliśmy z inicjatywą pozyskania certyfikatu świadczącego o pochodzeniu surowca. Od czerwca 2014 roku nasza firma posiada certyfikaty kontroli pochodzenia produktów FSC, który jest dowodem na to, że troszczymy się o dobór właściwych materiałów, czyli takich które pochodzą z certyfikowanych lasów i innych kontrolowanych źródeł. W trosce o środowisko naturalne, nasi Klienci mogą wybrać produkt posiadający certyfikat FSC® (FSC-C007866).

Czym jest FSC?

FSC (Forest Stewardship Council®) to Rada ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej, niezależna pozarządowa organizacja założona w 1993 roku przez instytucje z 25 krajów. Członkowie organizacji FSC odpowiadają za opracowanie Standardów Prawidłowej Gospodarki Leśnej oraz standardów dotyczących kontroli przepływu surowców z lasów certyfikowanych w różnego rodzaju firmach przetwórczych i handlowych. Firmy spełniające wymogi standardów mogą ubiegać się o certyfikat FSC. Certyfikat jest, także wyznacznikiem pełnego zaangażowaniu danej organizacji w proces przyjaznej środowisku praktyki wytwarzania produktów.

Standardy FSC przeznaczone są dla całych cykli gospodarki drzewnej oraz łańcucha pochodzenia produktu, poczynając od lasu do Klienta końcowego.

Celem FSC jest promowanie odpowiedzialnego zarządzania lasami przez oznakowania ekologiczne (oznakowanie logiem FSC produktów pochodzących z certyfikowanych obszarów leśnych oraz innych źródeł kontrolowanych).

Rodzaje oświadczeń FSC:

  1. FSC 100% – Certyfikowany przez FSC materiał pierwotny pochodzący z lasów lub plantacji posiadających certyfikat FSC, który nie był mieszany z materiałem innej kategorii podczas przetwarzania w łańcuchu kontroli pochodzenia produktu.
  2. FSC MIX (FSC Mieszany) – „Oświadczenie FSC dla produktów wykonanych z materiałów wejściowych należących do następujących kategorii: FSC 100%, FSC Mix, FSC Recycled, materiał kontrolowany, Drewno Kontrolowane FSC, poużytkowy materiał z odzysku i/lub przedużytkowy materiał z odzysku”.
  3. FSC „z Recyklingu” (FSC Recycled) – „FSC Recycled: Oświadczenie FSC dla produktów z recyklingu wykonanych wyłącznie z materiałów z odzysku”.

Więcej informacji na pl.fsc.org.

Informacje pochodzą ze strony pl.fsc.org

Certyfikat

Deklaracja FSC

Zadzwoń do nas Sklep internetowy
service-technology service-bags service-ecommerce allegro-icon facebook-icon instagram-icon