I co dalej?
W odpowiedzi na regulacje unijne, ograniczające zużycie toreb foliowych, a co za tym idzie, na rosnący popyt opakowań papierowych, podjęto decyzję o zakupie kolejnej już – trzeciej linii produkcyjnej. Podstawowa działalność Spółki to produkcja i sprzedaż wysokiej jakości ekologicznych toreb papierowych, których wyrób odbywa się z zachowaniem standardów ochrony środowiska (certyfikat FSC) przy użyciu maszyn gwarantujących wysoką jakość produktu finalnego. Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Wzrost konkurencyjności Spółki dzięki wdrożeniu innowacyjnej w skali świata technologii produkcji torebek papierowych”.
A co dzięki temu osiągniemy?
Zaplanowane działania są elementem strategii rozwoju, popartej prakt yką w branż y. G łównym celem
przedsięwzięcia jest wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji minitorebek (możliwość produkcji o zróżnicowanych rozmiarach od 11 cm szerokości do 35 cm) z dnem prostokątnym i ze skręcaną rączką. Pozwoli nam to wprowadzić na rynek zasadniczo zmieniony produkt, który będzie charakteryzował się większą wygodą użytkowania i wyższą trwałością. Sposób wykonania oraz zastosowanie nowego systemu formowania dna spowoduje, że produkowana przez nas torba będzie nie tylko bardziej estetyczna, ale i bardziej wytrzymała niż produkty konkurencji.
Jakie zatem korzyści będą płynęły z wprowadzonych zmian?
Głównym efektem wprowadzonych zmian będzie wzbogacenie oferty produktowej o torby papierowe w rozmiarach „mini”. Przyjęcie nowych rozwiązań spowoduje zwiększenie wydajności, zmieni sposób świadczenia usług w zakresie produktu, który na rynku polskim jest nadal produktem deficytowym. Dzięki wprowadzonym zmianom będziemy mogli oferować torby w pakietach o szerszym zakresie wielkości, a przede wszystkim będziemy mogli zapewnić szybsze terminy realizacji zamówień, co dla naszych obecnych i przyszłych Klientów będzie nieocenione. Rozwiązanie, o którym mowa ma również zasadnicze znaczenie dla optymalizacji procesu produkcyjnego, redukcji kosztów produkcji, jak również ilości wadliwych produktów pod kątem mocowania uchwytów lub całkowitego ich braku.
Wymienione korzyści wpiszą się w trendy panujące w branży i pozwolą odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku. Realizacja projektu przyczyni się zatem do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku polskim, jak również europejskim.
Artykuł dostępny jest również tutaj: /public/filemanager/files/OPAKOWANIA%20ECOSAC02w2.pdf