-->
17 maja 2016

Ekologiczne święta, które warto znać – część I

O nasze środowisko powinniśmy dbać 24 godziny na dobę! 🙂 Ważne jest aby żyć świadomie, zdawać sobie sprawę z tego, że stan naszego środowiska stale się pogarsza i to właśnie my decydujemy czy zrobimy coś żeby było lepiej. Dla nas ważne są torby papierowe, ale nie zapominamy także o innych aspektach. Tym razem chcieliśmy przedstawić wam niektóre święta ekologiczne, które przypominają nam o tym co ważne, możemy w te dni uzmysławiać sobie i innym, że warto dbać o środowisko.

ŚWIATOWY DZIEŃ MOKRADEŁ  28 styczeń – 2 luty

Mokradła to temat bardzo istotny, jest zagrożony ekosystem, w wieku dwudziestym zanotowano zanik ponad połowy mokradeł znajdujących się na świecie. Dzień mokradeł organizowany jest aby podnieść świadomość społeczną o tym jaką odgrywają one rolę w zakresie ekologii i gospodarki.

ŚWIATOWY DZIEŃ DOKARMIANIA ZWIERZYNY LEŚNEJ – 11 lutego

Dbając o środowisko powinniśmy pamiętać również o zwierzętach. Na wolności żyje wiele zwierząt, dla których okres zimowy jest trudny. Ciężko wtedy o żywność, wiele zwierząt również zamarza. Warto zadbać o dobry byt zwierząt, dzięki temu unikniemy również szkód, które mogą one spowodować w trakcie poszukiwania pożywienia w uprawach rolnych i leśnych. W tym celu leśnicy budują paśniki i gromadzą paszę, warto pomóc i również dokarmiać zwierzęta, którym ciężko zdobyć zimą pożywienie.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SŁOŃCA I ZIEMI – 8 marca

Dzień Słońca oraz Ziemi ustanowiony został w 2000 roku przez NASA. Celem tego święta jest uświadamianie wiedzy o Słońcu, a także o tym jak wpływa na życie na Ziemi. Święto to znane jest głównie w USA, możemy jednak uczestniczyć w obchodach tego święta poprzez internet. NASA posiada stronę internetową gdzie dzieli się informacjami na temat Ziemi i Słońca, każdego roku omawiane są nowe ciekawe tematy.

GODZINA DLA ZIEMI – ostatnia sobota marca

Tą akcje pewnie większość z nas kojarzy. Polega ona na wyłączeniu wszystkich świateł i urządzeń elektrycznych na jedną godzinę, co ma skłonić nas do refleksji nad zmianami, które zachodzą w środowisku. Akcja ta zapoczątkowana została przez World Wildlife Fund, trwa od 2007 roku i zyskała ona ogromną popularność.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ZAGROŻENIA HAŁASEM – 25 kwietnia

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę jakie negatywne skutki może przynoście zbyt duży hałas. Jak się okazuje hałas może wywoływać zaburzenia funkcjonowania organizmu fizjologiczne oraz psychologiczne. Zwiększa on podatność na stres, obniża produktywność, powoduje większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wrzodowej i ciśnieniowej. O problemie tym postanowiła uświadamiać Liga Niedosłyszących, która ustanowiła Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Tego dnia uświadamia się społeczeństwo jak hałas zanieczyszcza środowisko i co można zrobić aby go zmniejszyć. Kilka ważnych rad – przestrzegajmy ciszy nocnej, nie nadużywajmy klaksonów, muzykę możemy słuchać trochę ciszej, a kiedy nie oglądamy telewizji wyłączmy ją, cisza i spokój sprawią, że poczujemy się o wiele bardziej zrelaksowani.

Może zainteresują Cię również:
Zadzwoń do nas Sklep internetowy
service-technology service-bags service-ecommerce allegro-icon facebook-icon instagram-icon